لئون حرفه ای نقد. پادکست فارسی گپ‌دایو (9) دانلود پادکست موسیقی فیلم لئون حرفه‌ای 2019-03-11

لئون حرفه ای نقد Rating: 7,2/10 870 reviews

Leon: The Professional (لئون: حرفه‌ای)

لئون حرفه ای نقد

از پشت عینک آفتابی لئون و دود سیگاری که فضا را مه آلود ساخته شاهد دریافت حکم ماموریت هستیم. عشق میان او و یک قاتل حرفه ای! با تكیه بر روش نوین او در فیلم سازی و تجارب به دست آمده، فیلم بعدی بسون یعنی فیلم « حرفه ای »كه یكی از موفق ترین كارهای اوست، در سال 1994 ساخته شد. تصور و باور اینکه لئون شجاع از صحنه بگریزد زمانی ممکن می شود که فقط قول او به ماتیلدا را در خاطر بیاوریم و تلاش او را برای رسیدن به دخترک، ستایش کنیم. تغییراتی که از نظر ماتیلدای کوچک عشق نام دارد. اکنون می تواند به رشد واقعی و تکامل نهایی برسد. استفاده از چند بازیگر آمریكایی و داشتن موضوع آمریكایی، در این اقبال بی تأثیر نبود. ماتیلدا به طور معجزه آسایی روانه خرید می شود و ورود استن و دارودسته اش لحظات غمگینی را رقم می زند.

Next

دانلود فیلم لئون حرفه ای Leon The Professional 1994

لئون حرفه ای نقد

تونی کسیست که دستور قتل ها و دستمزدش را به لئون می دهد. هر بار که میبینم یه حس تازه رو توی سکانس ها پیدا میکنم. وی که از رؤسای دی. با تکیه بر روش نوین او در فیلم سازی و تجارب به دست آمده، فیلم بعدی بسون یعنی فیلم « حرفه ای »که یکی از موفق ترین کارهای اوست، در سال ۱۹۹۴ ساخته شد. قانونی که با ورود این دختر خواهد شکست. ، اما برای حفظ جان یک کودک و گلدانی که حکایت حیات است تا پای جان می ایستد و سر انجام با مرگ خود انتقام برادر خردسال ماتیلدا را از استنس فیلد میگیرد. لئون که شاید توجهش به سیگار ماتیلدا جلب شده است، به اختفای سیگار اشاره نموده و غضب پدر را به او خاطرنشان میسازد.

Next

فیلم لئون حرفه ای

لئون حرفه ای نقد

لئون با خط داستانی ساده، ترکیبی از چندین ژانر و سبک مختلف است. به قول ماتیلدا «بهترین آدمکش شهر» است و ما می بینیم که تمام قوای انتظامی شهر هم که جمع شوند نمی توانند از پس دستگیری او برآیند اما با این همه به خودش نمی بالد. آموزش ماتیلدا آغاز می شود. برای هر گونه برداشت از مطالب قبلا با مسئولان سایت هماهنگی حاصل نمائید. نه زن و نه بچه ای مورد هدف قرار نخواهند گرفت. این خاک اکنون حکم برزخ را برای لئون و زایش مجدد را برای هردویشان دارد.

Next

دانلود فیلم لئون حرفه ای Leon The Professional 1994

لئون حرفه ای نقد

اگر بخواهیم ایندو فیلم را از منظر رابطه ی آدمکش و دختربچه مقایسه کنیم، مسلما لئون در جایگاه بالاتری قرار می گیرد. این فیلم با آن شروع ساده و تكراری ولی جالب، قصد دارد ما را به بطن قهرمانش كه یك آدمكش حرفه ای لطیف و خاص است، ببرد و با او آشنا كند؛ با شخصیتی كه نوشیدنی همیشگی اش شیر است و در خشونت، هوش و تیزی، رودست ندارد. به دید زدن از توی سوراخ های کوچک علاقه خاصی دارد و شاید برای همین است که شگردش آدامس چسباندن روی چشمی در خانه هاست. ماتیلدا به دفتر استن وارد میشود. پلیسی با رفتار دوگانه و حالات عصبی خاص.

Next

دانلود آهنگ تیتراژ فیلم لئون حرفه ای Leon :The Professional

لئون حرفه ای نقد

و مادامی که گرسنه می شود فقط شیر می نوشد. موضوعی که در بسیاری از فیلم های دیگر نیز دیده می شود. کار وی کشتن افرادی است که توسط واسطه اش تونی به وی معرفی می گردد. این خاک اکنون حکم برزخ را برای لئون و زایش مجدد را برای هردویشان دارد. این فیلم به یقین یکی از عمیق ترین فیلماییه که تا حالا ساخته شده و بدون شک جزء ماندگارترین هاست. نقش های ماندگاری که به «تاریخ» می پیوندند: نه تاریخ هنر و ادبیات و سینما؛ تاریخ حیات بشر. اولین شلیک که از جانب ماتیلدا انجام میشود لئون به یاد اولین شلیک خود می افتد، به یاد انتقام از کسی که عشق را در زندگی او کشته است.

Next

فیلم Léon: The Professional

لئون حرفه ای نقد

تونی کسیست که دستور قتل ها و دستمزدش را به لئون می دهد. ماموریت از معاون و همکار اصلی استن آغاز میشود. استن به همراه تیم تجسس برای ارائه پاره ای از توضیحات وارد می شوند. موسیقی خوب « اریک سرا » نیز دراین میان، بی تأثیر نبود و همراه صحنه ها و موضوع فیلم جلو می رفت و آنها را تقویت می کرد. با کشیدن ضامن مواد منفجره، لئون به ابدیت می پیوندد، استن به درک واصل می شود و انتقام ماتیلدا توسط بهترین قاتل روی زمین گرفته می شود. ماتیلدا: دختری هجدا ساله البته بقول خودش که سنش بیشتر از دوازده سال بنظر نمی رسد.

Next

سینمای جهان

لئون حرفه ای نقد

به نظر من شخصیت لئون از اونجا شکل میگیره که اونو چیزی که نیست تعریف میکنن!! لئون و ماتیلدا لئون و ماتیلدا یکی از بهترین زوج های سینمایی هستند. اين فيلم هم در سينماهاي فرانسه موفق بود و هم در بازارهاي آمريكا. در آپارتمان کوچکی در یک ساختمان قدیمی. این البته نخستین بار نیست كه یك كارگردان فرانسوی با یك داستان و موضوع آمریكایی فیلمی می سازد. هر دو تشنه انتقام، هر دو خشمگین و آماده مبارزه. لئون جلیقه انفجاری خود را بر تن دارد، جلیقه ای پوشیده از مواد منفجره، جلیقه ای از جنس مرگ! لئون زندگی یک قاتل را نشان می دهد که در نوع خود بهترین و شکست ناپذیر است و روند داستان او را از مرتبه یک قاتل بالفطره با قلب سنگی به مردی تبدیل می کند که احساسات پاک ماتیلدا را با تمام وجود لمس می کند و آخرین جمله را بر زبان می آورد: تو به زندگی من معنی دادی ماتیلدا! سینما می رود و با شعف بچگانه فیلم موزیکال تماشا می کند و وسواس عجیبی هم در اتو کردن لباس هایش و تمیز کردن برگ های گیاه مورد علاقه اش دارد. تکاملی که در دل این دنیای روزمره و کثیف عقیم مانده بود.

Next

معرفی و نقد و بررسی فیلم سینمایی ، حرفه ای

لئون حرفه ای نقد

فیلم لئون حرفه ای Leon The Professional 2008-07-08 در 1:42 ب. ماتیلدا به طور رسمی تبدیل به دستیار جوان لئون می شود و پروژه های آدم کشی یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته می شود. موسیقی لئون تاریک و جدی است و با ویولون نواخته شده است. دیالوگ برتر فیلم لئون: ماتیلدا: زندگی همیشه اينقدر سخته یا فقط وقتی بچه هستیم؟ لئون: همیشه همینطوره. به نظر می رسد قوانین دنیا و تعادل آن قابل برهم زدن است. اختلاف زیادی که بین ظاهر و شخصیت یک آدمکش حرفه ای و یک دختربچه وجود دارد، عامل اصلی جذابیت فیلم بود که با ساخت مناسب و ریتم متناسب با موضوع و بویژه بازی بسیار خوب ژان رنو در نقش لئون، فیلم را به یک فیلم خوب و جذاب تبدیل کرده بود.

Next

معرفی و نقد و بررسی فیلم سینمایی ، حرفه ای

لئون حرفه ای نقد

A که در قاچاف مواد مخدر نیز دست داد. ماتیلدا آموزش می دهد و آموزش می بیند. پالتویی به بلندای قد بر تن دارد و کلاهی بر سر و البته عینک گردی بر چشم! در کل یه فیلم معمولی بود. مرد همیشه تنها اکنون در مقابل کودکی های این دختر متزلزل می شود. کلاه مضحک به سر می گذارد و عینک آفتابی گرد به چشم می زند. بازی او در کنار بازیگرانی همچون گری الدمن و ژان رنو ماندگار و فوق العاده بود. و با هم به جایی می روند که باید بروند.

Next

فیلم Léon: The Professional

لئون حرفه ای نقد

ماتیدایی که بر اثر حوادث ایام حالا دیگر بزرگ شده فقط فرصت بزرگ شدن را نداشته و لئونی که در گذر ایام فرصت بزرگ شدن را داشته ولی هنوز بزرگ نشده است کنایه از دیالوگ های خود فیلم. همانطور که در فیلم مشاهده نمودیم، لئون هیچ موقع جایگاه و اقامتگاه ثابتی نداشته و محافظه کارانه محل سکونت خود را تغییر می داد، اینکه چگونه تونی به راحتی توانست او را ردیابی نماید از نکات قابل تامل است. ماتیلدا پس از دیدن صحنه قتل به لئون پناه می برد…. بعد از آرام شدن ماتیلدا ، وی که به حرفه ی لئون پی برده است از او تقاضا می کند که قاتل برادرش را بکشد ، اما لئون نمی پذیرد ، بنابراین از او می خواهد که راه و رسم آدم کشی را به او بیاموزد تا خود انتقام برادرش را بگیرد. استنس فیلد نماد تشکیلات فاسدی است که به جای جلوگیری از اعتیاد خود به ایجاد بحران و اعتیاد کمک می کنند. او مثل همه انسان ها خاکستری رنگ و ترکیبی از خوبی و بدی ست و جبر روزگار او را به سمت بدی ها سوق داده است. بعد از مشاهده علاقه ی شدید خود به فیلم و سیـنما ، بر آن شدیـــــــم تا در مورد فیــــلم هایی که می بینیم ، اطلاعاتی جمع آوری کرده و کمی آن ها را به نقـــــــد و بررســـــی بکشیم ؛ تا شاید کمی بر معلومـــــات و علایق خود اضافه کرده و کمی هم به شما در افزودن علاقه تان به فیلم کمکی کرده باشیم.

Next